Sławomir Prusakowski

Psycholog, trener,  trener biznesu, nauczyciel akademicki, doradca. Przeprowadził ponad 14000 godzin szkoleń, w tym ponad 1400 godzin treningów interpersonalnych.

Od 2003 r. pracuje jako edukator w różnych obszarach rozwoju ludzi. Jako master trener przeszkolił ponad 300 osób w kompetencjach trenerskich, w tym część jako uczestników swojej autorskiej szkoły trenerów prowadzonej w ramach projektów unijnych. Szkoli też w biznesie z tzw. kompetencji miękkich, czyli opartych na wiedzy psychologicznej i dostosowanych do potrzeb kadry menedżerskiej i zespołów specjalistów.

Prowadził szkolenia dla takich instytucji i firm, jak: Urząd Miasta Bytom, Urząd Miasta Kraków, Dolnośląski Urząd Marszałkowski, PWC, Grupa Żywiec, Leroy Merlin, Unilever, BzWBK (teraz Santander), EricPol, Tauron.

Zajmuje się również szkoleniem nauczycieli polonijnych, wierząc, że tylko dobra jakość edukacji pomoże utrzymać tożsamość Polaków poza granicami.

Jest laureatem nagród za działalność prospołeczną (m.in. PolCul).

Pracuje również na Uniwersytecie SWPS, gdzie pokazuje studentom psychologii i prawa, jak to, czego się uczą na wykładach, da się przełożyć na praktykę.

OPINIE

• 😎Jeśli w fotelu trenera, siedząc przed salą pełną ludzi, czujesz się tak swobodnie, to znaczy że jesteś na właściwym miejscu.
    👩🏻‍🎓Ale w ten weekend dowiedziałam się także, co tak na prawdę czyni Trenera i za to bardzo Ci dziękuję ! Powiedziałeś nam, że „ trener jest tam gdzie pojawiają się zakłócenia, a on potrafi sobie z nimi poradzić”. Dzięki Twoim zajęciom „Opór i trudne sytuacje w grupie” mam wspaniałą bazę wiedzy, którą zabieram ze sobą na moją trenerską drogę.

Hanna Majka
    uczestniczka III edycji
  • Wow! Co to był za weekend w #UniwersytetSWPS ! Coś wspaniałego!
    Ogromna wiedza, doświadczenie, inteligencja emocjonalna, poczucie humoru, które wspierało proces uczenia oraz charyzma. Tak bym opisała wspaniałego trenera-Sławek Prusakowski, który wprowadził nas (#trenerzyswps) i przeprowadził przez temat „ Opór i trudne sytuacje w pracy z grupą”.
    To właśnie trudne sytuacje, które mają miejsce na sali obudzą w Tobie trenera lub sprawią, że pozostaniesz szkoleniowcem.
    To właśnie dzisiaj, mierząc się z zakłóceniami, mogłam się skonfrontować sama z sobą! Mogłam wyjść poza strefę komfortu i pozwolić zadziać się procesowi uczenia, w którym poczułam prawdziwą sztukę trenowania.
    Sławek Prusakowski Twoje przesłanie: „ Szkolić może każdy. Trener zaczyna się, kiedy pojawią się zakłócenia, a on potrafi sobie z nimi poradzić” plasuję na jednym z pierwszych złotych myśli, które głośno wybrzmiewają w mojej drodze trenera. Dziękuję!

Mariola Pisarska
    uczestniczka III edycji